Hakkimizda

Hakkımızda

Kadın ve erkek kategorilerinde kıyafet, ayakkabı, çanta ve aksesuar ürünlerinin hem alımını hem satışını yapabileceğiniz çevrimiçi bir ikinci el ürün satış platformuyuz. 5fil olarak sürdürülebilir modanın geleceğine inanıyoruz. Kuruluş felsefemiz de tam olarak bu ideale dayanmaktadır.

Hikayemiz

5fil' in yaratıcısı, kurucu ortağı ve CEO'su Yonca Özkan yeni bir eve taşınması sırasında dolabında yıllardır duran, atmaya kıyamadığı ancak giyinmediği bir çok kıyafetini ne şekilde değerlendirebileceğini düşünmeye başladı. Bu kıyafetler yalnız dolabını işgal etmiyor aynı zamanda zihnini de işgal ediyordu. Giyinmediği kıyafetlerden arınarak manevi olarak rahatlama ihtiyacı hissettiğinin farkına vardı. O günün sabahında aslında 5fil fikri de doğmuş oldu.

Yonca o gün kendine şunu sormuştu " Giymiyor musun? Atmaya kıyamıyor musun? O halde sat. İşte bu kadar basit..." Aslında tasarruf en sevdiğiniz markalarda uygun fırsatlar bulmaktan daha fazlasıdır. Bu niyetle alışveriş yapmak sürdürülebilirliği savunmakla çok yakından ilgilidir. Dolabımızda park pozisyonunda duran kıyafetlerimiz, ayakkabılarımız, çantalarımız dolabımız, cüzdanımız ve gezegenimiz için büyük değişim yaratma gücüne sahiplerdir. Sürdürülebilir modanın en önemli araçlarından birisi ikinci el kıyafet alım ve satımına yönelmektir. Bu yönelim moda israfı krizini çözmekte büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. 

Çevrimiçi ikinci el satış platformu olarak misyonumuz, yeni nesil tüketicilere önce ikinci el kıyafetleri düşünmeleri için ilham vermektir. Çevrimiçi ikinci el mağazamızda tahmini perakende satışta %90'a varan indirimle yeni&etiketli, az kullanılmış ve kullanılmış kadın ve erkek giysileri satın alabilirsiniz. Zara’dan Louis Vuitton’a, en sevdiğiniz markaların tümüne (Massimo Dutti, İpekyol, Oysho, Guess, Levis, Academia, Gucci, Prada, Tommy Hilfiger, Beymen Club ,Chanel, Michael Kors, Nike ve daha fazlası) daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz. 

İkinci el alışverişin güvenilir adresi 5fil.com 'da lüks markalara ait ürünlerden, zamansız ve kendine özgü vintage parçalara kadar pek çok farklı kategorideki ürünü bir arada bulabilirsiniz. Binlerce ürünü hızlı, güvenilir ve pratik bir şekilde satın alabilir, güvenli ödeme sistemleri ve taksit imkanları ile arzu ettiğiniz bütün ürünlere sahip olabilirsiniz. Bunun yanısıra 5fil.com üzerinden ikinci el ürün danışmanlarımızdan 7/24 destek alabilir, orijinallikleri ekspertizlerimiz tarafından tasdiklenmiş lüks markaların ürünlerine güvenle sahip olabilirsiniz.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

5filcom’da satmak istediğiniz ürünleri "BİZİMLE SAT" butonunu adım adım takip ederek 5fil deposuna gönderimini sağlıyorsunuz ve geri kalan bütün işleri sizin için biz üstleniyoruz. Süreci kısaca, özetleyelim; Ürünler depomuza geldikten sonra uzmanlarımız ürünleri tek tek kontrol ediyor, akabinde stüdyomuzda ürünlerin fotoğrafları çekiliyor ve ortalama 14 iş günü içerisinde sitemize yükleniyor. Bu esnada sizler satıcı ve alıcı panelinizden bütün işlemleri takip edebiliyorsunuz. Ürünlerinizi satış yapmak üzere sitemize yüklemekle kalmıyor aynı zamanda daha hızlı ve doğru fiyata satılması için aklınıza gelebilecek bütün dijital mecralardan pazarlamasını gerçekleştiriyoruz.

Kısacası giyinmediklerinizi satabileceğiniz, giyinmek istediklerinizi ise uygun fiyata alabileceğiniz bir ikinci el moda ürünlerinin satış platformu 5fil size ikinci eli ilk tercihiniz haline getirme görevini üstlenmiş durumdadır. Bu döngüyü dolabınız, cüzdanınız ve gezegeniniz için yaptığınızı unutmayın 🙂